Polski Svenska English
Polski Svenska English

Wiązary dachowe

Oferta Skandic Hus

Wiązary dachowe stanowią konstrukcję stropu i przenoszą ciężar samego dachu oraz dodatkowe obciążenia (na przykład śnieg)  na elementy nośne budynku. Zastosowanie wiązarów dachowych jest stosunkowo tanie, a budowa z wykorzystaniem tych elementów nie zajmuje dużo czasu w porównaniu do tradycyjnych metod używanych w budowie dachu.

 

[PORADNIK]

Rodzaje wiązarów dachowych

Wiązary dachowe są wykonywane z różnych materiałów, a ich wybór zależy od oczekiwanej wytrzymałości konstrukcji nośnej dachu. Wyróżniamy wiązary:

W domach jednorodzinnych najczęściej stosuje się wiązary drewniane. Ich zastosowanie wymaga mniejszej ilości drewna niż inne rozwiązania, takie jak użycie więźb tradycyjnych. Wiązary dachowe tworzą więźbę kratową lub pełnościenną w zależności od potrzeb klienta i przeznaczenia dachu. Te pierwsze najczęściej stosuje się w budowanie hal i magazynów ze względu na dużą rozpiętość konstrukcji. 

Zalety zastosowania wiązarów dachowych

Wiązary dachowe mają szereg zalet w stosunku do alternatywy w postaci konstrukcji tradycyjnych:

 

CENA

CZAS

Stosując wiązary dachowe nie tylko oszczędzamy na samym procesie budowy, ale też później, ponieważ stosując wiązary nie musimy mierzyć się np. z problemem pękania płyt kartonowo-gipsowych. Dzięki łatwości montażu oraz prostej konstrukcji oszczędzamy czas i pieniądze na budowaniu dachu.  Zastosowanie prefabrykowanych wiązar dachowych umożliwia szybą budowę dachu. Elementy konstrukcji są produkowane w krótkim czasie, a dzięki obróbce maszynowej poszczególne fragmenty więźby są wykonane w identyczny sposób z dbałością o szczegóły , co ułatwia montaż oraz wpływa na wysoki poziom bezpieczeństwa konstrukcji.

ELASTYCZNOŚĆ

PRECYZJA

Technologia wiązarów dachowych umożliwia jej zastosowanie w różnego rodzaju budynkach – od domków jednorodzinnych po duże obiekty, takie jak hale, magazyny lub hurtownie. Są z powodzeniem stosowane w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym. Dodatkowym atutem jest  swoboda w aranżacji przestrzeni np. w postaci poddasza użytkowego. Wiązary dachowe są wykonywane w fabryce po wcześniejszych pomiarach na placu budowy, a następnie transportowane do miejsca docelowego. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo dużą dokładność na etapie produkcji oraz szybki montaż, ponieważ gotowe elementy mogą być od razu składane. 

 

Wiązary dachowe – województwo mazowieckie

Wykonujemy konstrukcje wiązarów dachowych na terenie województwa mazowieckiego.

Zapraszamy do kontaktu.

Przygotujemy dla Państwa indywidualną ofertę.

 

SMS +48 662 934 243