Polski Svenska English
Polski Svenska English

Technologia szkieletowa

Dlaczego warto wybrać dom szkieletowy?

EKO DOM

 

Dzięki zastosowaniu w konstrukcjach budowlanych drewna suszonego C24, unikamy problemów z zaparzeniem, pleśnią czy grzybami. Ponadto konstrukcje wykonane z drewna suszonego C24 są lżejsze niż z drewna mokrego i mają lepsze parametry wytrzymałościowe, przez co możemy stosować mniejsze przekroje, co zmniejszy koszty, ułatwi pracę i co najważniejsze obniży koszty.

 

 

 

TRWAŁY I CIEPŁY DOM

 

Konstrukcja jest zmontowana w taki sposób, że stoi niezależnie i nie wymaga płyt przymocowanych do niej w celu zapewnienia stabilności. Deski, które są następnie przymocowane do szkieletu od wewnątrz i na zewnątrz, tylko przyczyniają się do stabilności, wytrzymałości i bezpieczeństwa nawet przed trzęsieniem ziemi. Przegrody zewnętrzne domów izolujemy wełną mineralną: w ścianach zewnętrznych o grubości 215 mm, a w skosach i stropie na poddaszu o grubości 350-400 mm. Dzięki temu zapewniamy doskonałe ocieplenie całego domu.

 

 

SZYBKA BUDOWA

 

Wszystkie prace wykonywane w domu szkieletowym to instalacja sucha, dzięki czemu budowa jest szybsza i bardziej przyjazna dla środowiska niż budowa domu klasycznego. Zaletą domu szkieletowego jest również grubość izolacji przy tej samej grubości ścianki, a co za tym idzie, większa wartość energii i niższe koszty ogrzewania. Wart podkreślenia jest fakt izolowania budynku watą, dzięki czemu dom staje się doskonale wyciszony. Oferowane przez nas domy szkieletowe są domami prefabrykowanymi. Oznacza to, że ich elementy takie jak ściany, stropy i więźby dachowe powstają w naszej hali produkcyjnej. Następnie transportuje się je na plac budowy, gdzie finalnie – na wcześniej przygotowanych fundamentach – następuje trwający około tygodnia montaż. Cały proces zaś – od podpisania umowy do oddania kluczy – zajmuje około 3 miesięcy.

 

 

OSZCZĘDNY DOM

 

Ważne jest, aby drewniany dom był paroprzepuszczalny, dlatego instalujemy izolację z włókien drzewnych i celulozy. Wspomniana izolacja jest lepszym izolatorem zimą, a w lecie zmienia się w naturalną osłonę przed ciepłem. Dzieje się tak dlatego, że ma tę samą grubość izolacji w porównaniu do wełny kamiennej i szklanej oraz styropianu, 2-4- krotnie dłuższe opóźnienie w przenikaniu ciepła przez zewnętrzną warstwę domu.

 

 

 

Sprawdź także: rekuperacja w domach szkieletowych

 

SMS +48 662 934 243