Polski Svenska English
Polski Svenska English

Kotły

KOTŁY PELLETOWE

Pellet to jeden z najbardziej ekologicznych materiałów opałowych. Niewielkie granulki o średnicy 6-8 mm są wytwarzane z odpadów drzewnych (głównie trocin) bez sztucznych dodatków.  Naturalne składniki i niska emisja spalin sprawiają, że paliwo to uznawane jest za jeden z najbardziej ekologicznych materiałów opałowych.

Kotły są w pełni automatyczne, niemal bezobsługowe oraz bardzo ekonomiczne. Zostały w nich zautomatyzowane takie czynności jak dawkowanie pelletu, kontrola procesu spalania oraz sterowanie instalacją grzewczą.

 

Zalety kotłów pelletowych

 

SAMOWYSTARCZALNE OGRZEWANIE – brak gazu to nie problem.

NISKA CENA i korzystna relacja kosztów do efektywności ogrzewania domu. Przyjmuje się, że 2,2 kg pelletu odpowiada 1 l oleju opałowego.

CZYSTE ROZWIĄZANIE – Łatwiej jest usunąć kurz drzewny niż pył węglowy, w procesie spalania powstaje niewielka ilość (do 0,5 proc.) popiołu.

KOTŁY KONDENSACYJNE (gazowe)

Gaz ziemny jest paliwem, który doskonale nadaje się do spalania w gazowych kotłach kondensacyjnych dzięki temu, że zawiera dużo wodoru (cztery atomy na każdy atom węgla).

WYDAJNY – spaliny zawierają dużo pary wodnej – dwie cząsteczki na każdą cząsteczkę dwutlenku węgla. A to z kolei sprawia, że ze skroplenia tej pary wodnej ze spalin można odzyskać bardzo dużo energii.

BEZOBSŁUGOWY – jedyny obowiązek użytkownika to regulowanie rachunków za gaz. I, w razie potrzeby, regulowanie parametrów pracy samej instalacji grzewczej. Nie ma konieczności zamawiania nowej dostawy paliwa, pilnowania rozładunku węgla z ciężarówki, dosypywania go do kotła albo zasobnika.

CENA – relatywnie niska cena nośnika energii. Spośród różnych paliw pozwalających na wygodne i bezobsługowe ogrzewanie, to właśnie ogrzewanie gazowe jest najtańsze. Zapewnia więc korzystny stosunek jakości do ceny.

EKOLOGICZNY – Nie zawiera on siarki ani cząstek niepalnych, przez co z komina nie wydobywają się tlenki siarki ani pyły.

W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach powstałej w wyniku spalania gazu pary wodnej , a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o. Dzięki odzyskanej dodatkowej energii ciepła skraplania, kotły kondensacyjne mają o wiele wyższą sprawność w stosunku do kotłów konwencjonalnych. Oznacza to oszczędność energii nawet do 25%.

 

Sprawdź także: pompy ciepła

SMS +48 662 934 243