Polski Svenska English
Polski Svenska English

Domy szkieletowe prefabrykowane

NASZA OFERTA

Domy szkieletowe prefabrykowane to doskonały sposób na szybką budowę domu. To jedna z najnowocześniejszych metod pozwalająca na uzyskanie własnego lokum znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnej formy murowania. Czym charakteryzują się domy szkieletowe prefabrykowane i dlaczego warto zdecydować się na tę formę budowy domu?

 

Charakterystyka domów szkieletowych prefabrykowanych

Domy szkieletowe różnią się od domów murowanych zarówno konstrukcją, jak i samym procesem budowy. Ich elementy, szkielety są prefabrykowane tzn. powstają w fabryce a na miejscu ma miejsce tylko montaż gotowych elementów. Zauważyć można tutaj także różnice we właściwościach użytkowych oraz sposobie używania. Przez wiele lat budownictwo szkieletowe prefabrykowane nie cieszyło się w Polsce popularnością. Ludzie podchodzili do tej metody nieufnie, stawiając na murowane ściany. Obecnie rynek budownictwa szkieletowego prefabrykowanego się poszerza, a coraz większa grupa osób decyduje się na ten sposób budowy ze względu na liczne korzyści. 

Zalety domów szkieletowych

Do głównych zalet domów szkieletowych zaliczyć można:

Jak widać, zalet domów prefabrykowanych o konstrukcji szkieletowej jest bardzo dużo. Wszystko to sprawia, że taka metoda budowy domu staje się szybka i przyjemna. Głównym atutem jest w tym przypadku szybkość stawiania domu. Taka konstrukcja powstaje znacznie szybciej niż konstrukcje wykonane z cegieł. Zauważyć można tutaj stosunkowo niskie koszty budowy w porównaniu z tradycyjną formą. Zaletą jest także trwałość domu. Badania dowodzą, że generalny remont należy wykonać po upływie około 50 lat. Warto jednak w  tym miejscu zaznaczyć, że na trwałość domu wpływ ma także sposób konserwacji prefabrykowanych ścian szkieletowych, a także ogólne użytkowanie domu i przeprowadzane na bieżąco prace. Przewagą domów szkieletowych jest także ekologiczność oraz możliwość montowania nowoczesnych technologii. 

 

Domy szkieletowe prefabrykowane, a murowane – czym się różnią?

Znaczne różnice zauważyć można pomiędzy budynkiem murowanym, a szkieletowym prefabrykowanym w kwestiach użytkowych. Obiekt taki powinien być przemyślany i zaplanowany w sposób kompleksowy, aby jak najlepiej spełniał oczekiwania jego przyszłych mieszkańców.

Ile kosztuje budowa domu?

Jak wiadomo, budowa domu to kosztowna inwestycja, dlatego ważny jest każdy, nawet najmniejszy szczegół w tym procesie. W przypadku ciepłochłonności nie ma zasadniczych różnic pomiędzy tymi dwoma stylami budownictwa. W przypadku konstrukcji o szkielecie stalowym mogą tworzyć się mostki cieplne na brzegach profili, co może doprowadzić do zjawiska kumulowania się pary wodnej. Problem ten zlikwidować można jednak dodatkowym zewnętrznym ociepleniem. Zasadniczych różnic nie ma także w kwestiach związanych z wykończeniem wnętrza.

Obecny rynek wnętrzarski pozwala na stworzenie idealnego wnętrza zarówno w przypadku domów murowanych, jak i wykonanych z konstrukcji szkieletowych prefabrykowanych. Tak więc nie ma w tej kwestii żadnych różnic. Znaczną przewagę zauważa się jednak w przypadku montowania instalacji. Górują tutaj domy szkieletowe, gdyż w tym przypadku montowanie instalacji jest bardzo szybkie i proste. Jedynym utrudnieniem może być montaż rur kanalizacyjnych, które należy przeprowadzić poza przekrojem ściany. 

Jak wygląda budowa domu?

Domy szkieletowe prefabrykowane przygotowanie do budowy

Najczęściej zadawane pytania

Domy z prefabrykatów czym są?

Domy z prefabrykatów to obiekty, które powstają z elementów prefabrykowanych. Ściany i inne części konstrukcji produkowane są w fabryce, a następnie montowane na placu budowy. Konstrukcja i proces budowy domów szkieletowych różnią się od domów tradycyjnych ‒ przebiegają sprawnie, są bardziej ekologiczne i generują mniejsze koszty.

Ile kosztują domy prefabrykowane?

Na pytanie dotyczące kosztów, jakie generuje budowa domu szkieletowego, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, cena uzależniona jest od konkretnego projektu i całego szeregu czynników, chociażby od metrażu domu czy zastosowanych rozwiązań technologicznych.

Jakie ogrzewanie jest w domach prefabrykowanych?

Wśród rozwiązań stosowanych w domach szkieletowych wymienić możemy takie, jak: pompy ciepła, kotły pelletowe, kotły kondensacyjne (gazowe). Zawsze pomagamy w doborze optymalnego w danym przypadku sposobu ogrzewania.

Jak powstają domy prefabrykowane?

Domy szkieletowe powstają z elementów prefabrykowanych, czyli z części, które powstają w fabryce. Przygotowane elementy są przewożone na plac budowy i tam montowane.

SMS +48 662 934 243